ثبت نام در گروه کاروان حفظ | کاروان حفظ

ورود

آرشیو موضوعی کاروان حفظ

مطالب پیشین

اوقات شرعی

 
No Image
خوش آمديد!
ثبت نام در گروه کاروان حفظ پيوند ثابت

با سلام
در این بخش، شما میتوانید درخواست خود را برای ورود به گروه و استفاده از امکانات آن، برای ما ارسال کنید. ما در اسرع وقت، شرایط شما را بررسی کرده و در صورتی که از لحاظ دارا بودن شرایط مشکلی نباشد، شما را به گروه اضافه خواهیم کرد.

پیش از ثبت نام، شما حتما باید شرایط و قوانین را مطالعه نمایید و سپس، موافقت خود را با علامت زدن تیک باکس پایین فرم اعلام نمایید.
تذکر: مسئولیت عواقب ناشی از اعلام موافقت بدون خواندن قوانین، بر عهده شخص ثبت نام کننده است. لذا بدون مطالعه قوانین، از اعلام موافقت خود صرفنظر نمایید.

شرایط پذیرش در گروه کاروان حفظ

 1.   داشتن یک حساب و فعال بودن در مسنجر whatsapp.
 2.   داشتن سن بالای ۱۲ سال.
 3.   تسلط نسبی در روخوانی و روانخوانی قرآن مجید.
 4.   التزام به برنامه هفتگی که استاد ارائه میدهد.
 5.   رعایت اخلاق.

قوانین گروه واتساپی کاروان حفظ

 1.   هر قرآن آموز، موظف به تحویل یک صفحه از قرآن کریم در هفته میباشد. قرآن آموزان باید پس از تعیین استاد خود توسط مسئول آموزش، هماهنگیهای لازم را برای تعیین زمان دقیق تحویل، با استاد خود انجام دهند. گفتنی است، قرآن آموز باید بین روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه، یک روز را با هماهنگی و در نظر گرفتن وقت استاد خود برای تحویل انتخاب کند.
 2.   چنانچه قرآن آموزی سه جلسه غیبت غیر موجه داشته باشد، بدین صورت که در طول این سه جلسه، هیچ خبری درباره علت حاضر نشدنش به استاد خود یا مسئول آموزش ندهد، مسئول آموزش به علت بی انضباطی او را حذف خواهد کرد.
  تبصره: اساتید، هر هفته موظف به ارائه گزارش کار به مسئول آموزش هستند و در این گزارش، باید نام قرآن آموزانی که سه جلسه غیبت غیر موجه داشتند، به مسئول آموزش اطلاع دهند
 3.   چنانچه کسی عامدانه گروه را ترک کند، دیگر امکان برگشت به گروه را ندارد. اما اگر سهوی از گروه برود، باید مراتب را به مسئول آموزش یا مدیر گروه اطلاع دهد. مدیر گروه یا مسئول آموزش، در صورت محرز شدن ادله، مبنی بر سهوی بودن ترک، میتواند قرآن آموز را به گروه برگرداند.
  تبصره ۱٫ چنانچه قرآن آموزی سه بار سهوا از گروه برود، این ۳ ترک سهوی به منزله یک ترک عامدانه محسوب شده و طبق بندهای بالا با او برخورد میشود.
  تبصره ۲٫ اگر قرآن آموزی بخواهد به علتهای موجه از گروه برود و بعدا دوباره به گروه برگردد، نباید بدون اطلاع مدیر یا مسئول آموزش گروه را ترک کند. این کار، باید با اطلاع قبلی و بیان دلیل ترک انجام گیرد.
  تبصره ۳٫ چنانچه مسئول آموزش تشخیص دهد که مشکلی که برای قرآن آموز پیش آمده، مانع حفظ او نمیشود و این مشکل را دلیلی برای رفتن قرآن آموز از گروه نداند، قرآن آموز ملزم به تبعیتو انجام برنامه های محوله است. لذا اگر نظر مسئول آموزش را نادیده بگیرد و ترک کند، ترک او، عامدانه محسوب شده و مانند بندهای بالا با او برخورد میشود.
 4.   مسئول آموزش، رازدار است. لذا اگر قرآن آموزی از نحوه تدریس استادش رضایت نداشت، یا به هر نحوی درخواست جا به جایی استاد را داشته باشد، باید مراتب را تنها و تنها به مسئول آموزش اطلاع دهد و ایشان پس از بررسی مستندات، با صلاحدید خود، نسبت به جا به جایی استاد، اقدام میکند. عکس این قضیه نیز صادق است. یعنی اگر استادی، از عملکرد قرآن آموزش رضایت نداشته باشد، یا به هر دلیل معقولی، قصد جا به جایی قرآن آموز را داشته باشد، مانند آنچه در سطور بالا گفته شد عمل میشود.
 5.   رویه گروه به این صورت است که روند حفظ، از ابتدای قرآن آغاز و به انتهای قرآن ختم میشود. اما قرآن آموزانی که خواهان اعمال روش دیگری برای حفظ هستند، برای هماهنگی و نظم بیشتر گروه، به موارد زیر توجه نمایند.
  الف- حفظ قرآن از آخر به اول در این گروه امکانپذیر نیست. زیرا به نظم و انضباط و یکپارچگی گروه ضرر میزند.
  ب- اگر کسی بخواهد جزء ۳۰ را حفظ کند، میتواند به این صورت عمل کند که به همراه حفظ آیات با گروه، شروع به حفظ صفحه به صفحه آیات جزء ۳۰ نماید.
  تبصره ۱٫ فرایند حفظ جزء ۳۰ مانند فرایند حفظ سایر اجزا در گروه، باید از ابتدای جزء تا انتهای جزء باشد.
  تبصره ۲٫ پس از پایان حفظ جزء ۳۰، قرآن آموز نباید حفظ جزء ۲۹ را آغاز کند. اگر مایل به حفظ دو صفحه در هفته باشد، میتواند آن جزئی را که به جز جزء ۳۰ با گروه ادامه میداده، دو صفحه در هفته ادامه دهد و در واقع از گروه سبقت بگیرد.
 6.   ارسال هرگونه متن غیر مرتبط با جریان گروه و حفظ قرآن، ممنوع است. اگر فرد خاطی سهوا این کار را انجام دهد، به نسبت متن ارسالی، از ۲۴ تا ۷۲ ساعت از گروه اخراج میشود. اما اگر کسی عمدا متن بفرستد، اخراج دائم را در بر خواهد داشت.
 7.   تبلیغ گروههایی که محتوایی غیر از محتوای قرآنی دارند، در گروه ممنوع است. برای تبلیغ گروههای مذهبی و قرآنی، ابتدا باید با مدیر گروه هماهنگ شود. در صورت تبلیغ بدون هماهنگی، فرد خاطی به طور دائم از گروه اخراج میشود.
 8.   اضافه کردن اعضای این گروه به گروههای دیگر، منجر به اخراج دائم فرد خاطی از گروه خواهد شد.
 9.   کارهای ناپسند، از قبیل توهین به اشخاص و ادیان و استعمال الفاظ رکیک و به طور کلا، انجام هر عملی که حتی اگر در قانون نیاید، زشتی آشکار خود را دارد، در گروه ممنوع است و فرد خاطی علاوه بر اخراج دائم، مورد پیگیری قانونی قرار میگیرد.
 10.   ارسال صدای اعضای این گروه و فروارد آن به شخص یا گروههای دیگر، تنها با رضایت همان شخص و هماهنگی با مدیر گروه، مجاز است. در غیر این صورت، شخص خاطی به صورت دائم از گروه اخراج میشود.
 11.   تمام قرآن آموزان موظف به شرکت در جلسات عمومی و مباحثات و مسابقات گروه هستند. حتی اگر شرکت کننده هم نباشند، باید به عنوان تماشاگر حاضر باشند. این کار، برای تقویت حفظ انجام میگیرد.
  تذکر: نحوه انجام مسابقات و مباحثات، متعاقبا در گروه اعلام میگردد.
  تبصره: غیبت در جلسات و مسابقات و مباحثات، تنها با هماهنگی قبلی با مسئول آموزش امکانپذیر است.

چنانچه مورد دیگری بود، به تدریج افزوده میشود.

فرم ثبت نام در گروه کاروان حفظ

نام شما (الزامی):
نام خانوادگی شما (الزامی):
ایمیل (الزامی):
شماره مربوط به اکانت واتساپ شما (الزامی):
skype ID:
تاریخ تولد (روز/ماه/سال. مانند: 29/12/1356):

یک رزومه کوچک از خودتان و فعالیتهایتان در خصوص حفظ قرآن بنویسید. (با بیان مقدار آیات، سوره ها و یا اجزایی که حفظ هستید):
قوانین گروه را خوانده ام و با آن موافقم:

دسته: | نويسنده: بهنام نصیریارسال نظر غير فعال است.

 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

آمار بازدیدهای شما

No Image No Image